TRAC SAMSUN ŞUBESİ
BÜRO ARACILIĞIYLA QSL KART GÖNDERME ŞARTLARI

BÜRO ARACILIĞIYLA QSL KART GÖNDERME ŞARTLARI

 1. Kartların yurt dışı gönderimi için kart başına TRAC üyesi olanlar 13 kuruş TRAC üyesi olmayanlar 15 kuruş ödeyeceklerdir.
 2. Gönderi sahipleri kartlarını ülkelere göre tasnif ederek sayılması uygun bir halde ip ile bağlayacaklardır.
 3. Gönderi sahipleri bağ haline getirdikleri QSL kartları ile kartların gönderi ücretini bir zarf veya koliye koyarak gönderi bedeli kendileri tarafından ödenerek TRAC Genel Sekreterliği adresine göndereceklerdir.
 4. QSL kartları TRAC Genel Sekreterliğine bireysel gönderilebileceği gibi,  şubelerde yapılacak bir düzenleme ile şubede biriktirilip belli zamanlarda şube yönetimi tarafından da TRAC Genel Sekreterliğine gönderilebilir. Ancak kart tasnifinin (2) numaralı bent mucibince yapılmış olması gereklidir.
 5. Genel Sekreterliğe ulaşan zarf ya da koliler belli aralıklarla Genel Sekreter ve şubeden iki amatörün huzurunda açılacak, kartlar sayılacak ve gönderilen gönderi bedeli ile uygunluğu kontrol edilecek, eksiği var ise not edilecek ve bu üç kişinin imzasıyla bir deftere kaydedilecektir.
 6. Her ülkeye gönderilecek QSL kart miktarı 1 kiloya ulaştığında,  paket ağırlığı 1 kiloya ulaşmaması halinde ağırlık dikkate alınmaksızın 6 aylık sürenin sonunda gönderilecektir.  QSL kart gönderi hizmetinin başlangıç tarihi 01 Ocak 2014 olarak kabul edilecektir.
 7. Gönderilerin hangi tarihte yapıldığı ve kime ait, kaç adet kartın hangi ülkeye gönderildiği duyurulacaktır.
 8. Büro kartı kabul etmediğini veya sadece direkt kart ve elektronik qsl istediğini açıkça ilan eden istasyonlara büro üzerinden gönderim yapılmayacaktır.  Buradan iade edilecek kartlardan sorumluluk kabul edilmeyecektir.
 9. Posta ücretlerine yapılacak zamlar gönderi ücretlerine aynen yansıtılacaktır.
 10. Gönderi sahiplerinin TRAC üyesi olup olmadığı Şubelerimizin yılsonlarında göndereceği üye kayıt bilgilerinden, üye kayıt ve silmelerini zamanında Genel Sekreterliğimize bildirmelerinden doğrulanacağı için Şube Yönetimlerimizin bu konuya hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.
 11. TRAC QSL Büronun sorumluluğu, kendisine ulaşan kartları yukarıda belirtilen koşullar çerçevesinde gönderilmek üzere PTT idaresine teslim etmekten ibarettir.

TRAC GENEL MERKEZİ

Gönderi adresi

TRAC GENEL SEKRETERLİĞİ

Sedir mah. Vatan Bulvarı. 723 sok. No:12 (Tarım İl Müdürlüğü sahası. Ziraat Odası yanı)
Muratpaşa/ANTALYA

Veya

P.K. 321

07002 ANTALYA

Yurtiçi Kargoyla gönderilecek olursa

TRAC GENEL SEKRETERLİĞİ

ANTALYA

( Adrese Teslim demek yeterli )